Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ШКІДНИКИ АҐРУСУ

В аґрусу ті самі шкідники, що й у чорної смородини. Укажемо лише деякі, не згадані раніше.

Каліфорнійська щитівка. Карантинний шкідник. Ушкоджує всі плодові та ягідні культури, живлячись соком стовбурів, гілок, пагонів, листя й плодів. Поширюється шкідник з посадковим матеріалом. Уражені частини рослини в'януть, припиняють ріст, при сильному ушкодженні висихають і опадають.

Потрібно використовувати тільки здоровий посадковий матеріал. У період набубнявіння бруньок рослини обприскують препаратом № 30, олеокупритом. Улітку, коли личинки починають розвиватися, проводять ще одне обприскування, а через 14 днів — третє.

Сірий брунькоїд. Жук, що ушкоджує малину, смородину й аґрус. Живиться бруньками та молодими листочками. Личинки жука зимують у ґрунті, живлячись дрібними корінцями.

Для боротьби зі шкідником використовують обприскування бен30фосфатом або карбофосом.

Аґрусові пильщики. Є два різновиди цієї комахи. Личинки жовтого аґрусового пильщика — зеленого кольору з чорними бородавками, личинки чорного аґрусового пильщика — зеленого кольору без бородавок. Вони об'їдають листя аґрусу й смородини навесні та влітку. Зимують у верхньому шарі ґрунту, а самки відкладають яйця з нижнього боку листя. За літо пильщики дають два покоління.

Для боротьби зі шкідниками перед цвітінням або після цвітіння аґрусу та смородини кущі обробляють карбофосом. Після збирання врожаю обприскування повторюють.

Аґрусовий п'ядак. Гусінь цього метелика живиться листям рослини.

Для боротьби використовують отрутохімікати відповідно до інструкції, а з біологічних методів захисту рослин використовують вирощування поруч із плантаціями аґрусу бузини. Для відлякування метеликів і гусені п'ядака можна встромляти в кущі аґрусу гілку бузини.

Аґрус страждає від тих самих хвороб, що й чорна смородина. Крім хімічних методів боротьби використовують і правильний добір сортів, стійких до захворювань.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.