Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

СОРТИ МАЛИНИ

Абориген. Кущ виростає до 1,5-2 м, стебла потужні, прямі. Утворює від 8 до 12 пагонів заміщення. Плодові гілочки утворюють 10-20 ягід. Середня вага ягід — 4-8 г, забарвлення яскраво-червоне, смак кисло-солодкий. Ягоди не обсипаються при дозріванні. Сорт зимостійкий, дуже врожайний.

Барнаульська. Кущ виростає до 2-2,5 м, напіврозлогий, утворює багато кореневих нащадків. Середня вага ягід — 2-3 г, забарвлення червоне, смак кислувато-солодкий. Ягоди дозрівають одночасно, але сорт схильний до сильного опадання. Урожайність — 1- 1,2 кг із куща. Сорт зимостійкий, добре переносить посуху. Однак сильно уражається пурпуровою плямистістю, антракно30м, павутинним кліщем і паростковою галівницею.

Висока. Кущ виростає до 2,5 м, утворює достатню кількість пагонів заміщення. Середня вага ягід — 2-2,5 г, забарвлення малинове, смак кислувато-солодкий. Урожайність — до 2,5 кг із куща. Сорт відзначається високою зимостійкістю, але нестійкий до пурпурової плямистості.

Супутниця. Сорт середньорослий, утворює помірне число пагонів заміщення. Середня вага ягід — 2,7 г, забарвлення темно-малинове, смак кисло-солодкий, ягоди без аромату.

Київська 461. Сорт середньорослий, із прямими кущами, дуже невеликою кількістю колючок. Середня вага плодів — 2,5- 2,8 г, забарвлення малинове, смак солодкий. Урожайність — 2,5- 3 кг із куща. Сорт характеризується середньою зимостійкістю, жаростійкий, уражається пурпуровою плямистістю.

Маросійка. Сорт середньорослий, може виростати й до 2,5 м, з міцними пагонами. Утворює 8-10 пагонів заміщення й 3-5 пагонів порослі. Колючок немає. На плодових гілочках утворюється де 20 ягід середньою вагою 4-8 г. Забарвлення ягід яскраво-червоне, смак солодкий. Сорт не схильний до опадання. Урожайність — 2,5-3 кг із куща. Сорт стійкий до захворювань.

Міраж. Кущ середньорослий, до 2 м, утворює 6-8 пагонів заміщення та 5-7 пагонів порослі. Із колючками. На плодових гілочках утворюється 20 і більше ягід. Середня вага ягід — 4-8 г, забарвлення червоне, смак кислувато-солодкий. Урожайність — 2-3 кг із куща.

Новокитаївська. Сорт середньорослий, до 2 м, утворює 5-6 пагонів заміщення й 7-8 паростків. З колючками. Середня вага ягід — 2,5-3 г, забарвлення темно-червове або малинове, смак кисло-солодкий. Урожайність — 1-1,2 кг із куща. Сорт високозимостійкий, але уражається грибковими захворюваннями.

Новина Кузьміна. Сорт відомий уже майже 100 років. Кущ сильнорослий, до 2,5 м, з колючками. Середня вага ягід — 1,8- 2,7 г, забарвлення темно-червоне або малинове, смак кисло-солодкий. Урожайність — 1-1,5 кг із куща. Сорт відзначається зимостійкістю, але уражається вірусними та грибковими захворюваннями.

Столична. Сорт середньорослий, до 2 м, без колючок. На плодових гілочках утворюється 20 і більше ягід. Середня вага ягід — 4-8 г, забарвлення червоне, Смак солодкий. Дозрілі ягоди не осипаються протягом 3-4 днів. Урожайність — 2-2,5 кг із куща.

Тачанка. Кущ середньорослий, до 2 м, утворює 7—12 пагонів заміщення та 4-5 пагонів порослі. 3 колючками . На плодових гілочках утворюється 10-20 ягід. Середня вага ягід — 4-8 г, забарвлення темно-червоне, смак солодкий. Сорт не схильний до опадання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.