Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ХВОРОБИ СУНИЦІ

Попелюха. Грибкове захворювання, що проявляється в середині травня. На нижньому боці листя утворюється білий павутинний наліт. Краї листочків зморщуються, загинаються вгору, потім товстішають і набувають брунатного відтінку. При сильному ураженні ягоди суниці вкриваються суцільним борошнистим нальотом.

Для боротьби з захворюванням після відростання листя суницю обприскують 1% -ною колоїдною сіркою. Обробку повторюють перед початком цвітіння, після збирання врожаю й потім ще двічі кожні 2 тижні.

Біда плямистість листя. Грибкове захворювання, яке уражає листя, черешки, квітконоси та вусики. На уражених органах рослини з'являються коричневі плями, які потім набувають білого кольору із широкою темно-червоною облямівкою. Уражене листя суниці засихає. Збудник зимує на хворому листі.

При виявленні хвороби через 2 тижні після збирання врожаю листя суниці скошують і спалюють. Протягом вегетаційного періоду суницю обприскують 1 % -ною бордоською рідиною. Роблять це 5 разів: на початку відростання листя, перед цвітінням, після збирання врожаю, після скошування листя та за 2 тижні після останньої обробки.

Сіра гнилизна. Грибкове захворювання, що уражає більшість плодових і овочевих культур. Збудник живе на опалому листі й загниваючих рослинних рештках. На уражених листочках утворюються темно-сірі плями, у цьому місці тканина гниє. Сіра гнилизна найчастіше уражає ягоди, що вже дозрівають, на поверхні їх утворюється сірий наліт, м'якоть стає водянистою, знебарвленою.

Для боротьби з хворобою потрібно збирати та спалювати рослинні рештки. Коли утворюється зав'язь, з обох боків рядка кладуть солому, щоб квітконоси і ягоди не торкалися землі. Суницю обприскують 2% -ною бордоською рідиною перед відростанням листя, 1%-ною бордоською рідиною перед початком цвітіння й після збирання врожаю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.