Сад і город (енциклопедія)

ЖИВОПЛІТ

Дуже гарними й функціональними є огорожі, зроблені з висаджених поруч одне а одним дерев або чагарників. Дерева з'єднуються щепленням і зближенням. Використовуються різні види щеплень: просте прикладання, прикладання з язичками, простий розщіп, косе розташування прищепи й підщепи. Для надійного зрощення гілки дерев можна переплести у вигляді решітки.

Живопліт довговічний, якщо він зроблений із плодових дерев , тому що, окрім власне загороджувальної, виконує також захисну й плодоносну функції. Жива огорожа вимагає такого ж догляду, як і звичайні плодові дерева. Додатково необхідно щорічно формувати її садовими ножицями та ножем. Якщо навіть коріння якого-небудь дерева загине, воно продовжуватиме плодоносити, живлячись за допомогою сусідніх дерев. Непоганими як живопліт будуть також декоративні й плодові чагарники, особливо колючі: вони надійніше захищають від непрошених відвідувачів.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити