Сад і город (енциклопедія)

ОБРОБІТОК ҐРУНТУ

Під городні культури обробіток ґрунту починають восени. Спочатку потрібно зібрати всі рослинні рештки й закласти в компостні купи. Компост — дуже цінне органічне добриво, що використовується і як добриво безпосередньо перед посівом або садінням рослини, і як ґрунтовий субстрат. Ушкоджені шкідниками, уражені хворобами й висохлі рослини потрібно спалити, а попіл рівномірно розсипати на городі. Опале листя спалити. Ра30м із ними загинуть казарка, грушевий клопик, парші, кокомікоз, біла плямистість.

Після такого обробітку ґрунт слід 30рати (перекопати). Одночасно вносяться органічні добрива. Глибина внесення органічних добрив. різна на різних ґрунтах: на легких піщаних і супіщаних ґрунтах, чорноземах і лісових суглинках органічні добрива закопують на глибину 20-22 см. На важких ґрунтах, глибина внесення — 14- 16 см. На кожні 100 м2 городу вносять від 5 до 8 центнерів органічних добрив і від 10 до 12 кг попелу. При осінньому обробітку ґрунту ра30м з органічними вносять половину необхідних мінеральних добрив під час оранки або перекопування городу. З осені краще вносити фосфорні й калійні добрива, з весни — азотні. Якщо ділянка затоплюється водою, то всі добрива вносять на початку літа. З органічних добрив під огірки й пізню капусту краще вносити свіжий гній, під ранню та цвітну капусту, цибулю, часник, томати, коренеплоди — перегній або компости.

Занадто зволожені важкі ґрунти необхідно збагатити органічними речовинами — торфом, гноєм, компостами — і додати до них піску. Бідні ґрунти потребують мінеральних добрив і, головне, органічних.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити