Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сад і город (енциклопедія)

ДОБРИВА ДЛЯ САДУ

ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА

До них належать гній, перегній, гноївка, пташиний послід, торф, торфогнойовий компост, торфофекальний компост.

Гній — основне органічне добриво, що використовується для саду, ягіднику, винограднику. Гній містить азот, фосфор, калій, кальцій, мікроелементи. Вносять його 1 раз на 3-5 років. Крім підвищення родючості ґрунту, гній поліпшує водопроникність і повітропроникність ґрунту. Уносять гній зазвичай під осіннє або весняне перекопування з розрахунку 4-6 кг на один квадратний метр.

Перегній — прекрасне добриво, яке містить дуже багато поживних речовин у тій формі, що найлегше засвоюється рослиною. Перегній додають у ґрунт із розрахунку 2-3 кг на один квадратний метр.

Гноївка, на відміну від гною та перегною, є швидкодіючим добривом, яке містить в основному азотно-калійні поживні речовини. У зв'язку з тим, що ці речовини в гноївці містяться в розчинній формі, легко й швидко засвоюються рослинами, її використовують для підживлення плодових і ягідних культур протягом вегетаційного періоду. Найкраще розчин гноївки додавати до фосфорних добрив з розрахунку 30-50 г суперфосфату на 10 л 25% -ного розчину гноївки.

Пташиний послід також належить до швидкодіючих органічних добрив. Можна використовувати як свіжий пташиний послід, так і сухий послід фабричного виробництва. Останній є зручнішим, оскільки в ньому не містяться збудники хвороб і схоже насіння бур'янів. Розчин пташиного посліду використовують для підживлювань, а натуральний пташиний послід уносять у ґрунт під перекопування, загортаючи на штик лопати. Сухий пташиний послід додають із розрахунку 200-300 г на один квадратний метр, а свіжий — 400-500 г на один квадратний метр.

Торф — високоякісне органічне добриво, але потрібно застосовувати тільки низинний торф із нейтральною реакцією та високим вмістом кальцію. Вносять його з розрахунку 4-8 кг на один квадратний метр.

Торфогнойовий компост можна готувати з будь-якого виду торфу з додаванням на кожні 3 частини торфу 1 частини гною. Торфогнойовий компост вносять так само, як і гній, норма внесення — 3-4 кг на один квадратний метр під перекопування.

Торфофекальний компост також належить до швидкодіючих органічних добрив. Він містить азот, фосфор і калій у формі, що легко засвоюється рослинами. Готують його з розрахунку 500 кг фекалій на 1000 кг низинного торфу. Якщо використовують верховий торф, то на 1000 кг торфу беруть 2000 кг фекалій.

Торфофекальний компост вносять на другий рік після закладення з розрахунку 2-3 кг на один квадратний метр під перекопування ґрунту. Але його не можна використовувати під суницю.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.