Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ ОКРЕМИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

РАННЯ БІЛОКАЧАННА КАПУСТА

Ранню білокачанну капусту висівають за 50-60днів до садіння у відкритий ґрунт. Відстань між рослинами — 7-8 см, температура загартування в денний час +14...+18 °С. Глибина посіву — 0,5-1 см, ширина міжряддя — 2 см. На посівний ящик завбільшки 50x35x8 см витрачається приблизно 3 г насіння. Відразу після посіву температура вирощування розсади — +18. ..+20 °С, тільки-но з'являться сходи, її знижують до +8...+10 °С , із появою листочків — до +8 °С і витримують розсаду при цій температурі 4-5 діб. Після цього температуру знову підвищують до +14...+16 °С удень і +8.,.+10 °С уночі.

Через 12-15 днів у фазі формування першого справжнього листя капусту пікірують. Сіянці пересаджують під кілочок у горщики завбільшки 6x6 см, прищипують центральний корінець на 1/3, поливають водою й ставлять у притінок. Після пікіровки температура вирощування +15...+17 °С удень і +8...+10 °С уночі. Протягом усього часу вирощування розсаду можна двічі-тричі підживити. Загартовування проводять за 10 днів до садіння у відкритий ґрунт. Тоді ж припиняють поливання, підсилюють провітрювання, виносять на свіже повітря й залишають на ніч.

Серйозну загрозу для розсади ранньої білокачанної капусти становить захворювання чорна ніжка. Для профілактики перед посівом у ґрунтову суміш додають на кожен квадратний метр 200- 250 г вапна або 130-150 г попелу. Якщо ж чорна ніжка з'явилася, тимчасово припиняють поливання, розсаду добре провітрюють і підсипають свіжу землю.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити