Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ ОКРЕМИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ОГІРКИ ТА ГАРБУЗ

Для одержання раннього врожаю потрібно висаджувати у відкритий ґрунт тільки розсаду огірків і гарбуза. Пересаджування ці рослини переносять погано, тому розсаду вирощують у горщиках без пікіровки. Розмір горщиків 8x8 см або 10x10 см. Перед посівом намочене насіння слід витримати у вологій тирсі чи піску, поки не з'явиться невеликий корінець. Після цього насіння вирощують у горщику. У горщику завбільшки 8x8 см висівають по одній насінині огірків за 20-25 днів до садіння у відкритий ґрунт, у горщиках 10x10 см висаджують по 2 насіннячка огірків за 18-20 днів до садіння у відкритий ґрунт. У горщиках 8x8 см розсаду вирощують до появи 2 справжніх листочків, а в горщиках 10x10 см — до появи 3-4 справжніх листочків. Поливати розсаду огірків і гарбуза потрібно тільки теплою водою, стежачи за тим, щоб ґрунт не пересихав. Температура вирощування розсади після посіву насіння має бути +22...+25 °С. Коли насіння зійде, температуру на 3-4 дні знижують до +15...+17 °С, а потім знову підвищують до +22...+25 °С удень і +13...+15 °С уночі. Висаджують розсаду огірків і гарбуза у відкритий ґрунт тільки тоді, коли припиняться нічні заморозки.

Насінини гарбуза висівають по одній у горщики завбільшки 8x8 см. Глибина посіву — 2-3 см, терміни — 18-20 днів до садіння у відкритий ґрунт.

Розсаду огірків і гарбуза починають привчати до свіжого повітря після появи першого справжнього листя. Спочатку її виносять на повітря тільки вдень, а коли зникне загроза заморозків, залишають на ніч.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.