Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

АСТРОНОМІЯ - Золота колекція рефератів - 2018

БУДОВА ВСЕСВІТУ

ВСТУП

«Кількість зірок, які можна роздивитися без допомоги телескопа, досить незначна. Пан Аргеландер у своїй «Гранометрії» дає перелік 3256 зірок, видимих неозброєним оком від Північного полюса до 36° Південного схилу, тобто трохи менше, ніж на вісьмох десятих небесного склепіння. Для інших двох десятих на околицях Південного небесного полюса потрібно додати 844 зірки. Ми матимемо тоді на всім небесному склепінні 4100 зірок, видимих для людини з середнім зором. Ця кількість збільшиться майже до 6000 для осіб, наділених гострим зором.

Тому ми бачимо в гарну ніч, без сутінок й без місячного світла, щомиті на видимій половині неба не більше ніж від 2000 до 3000 зірок», — гак писав В. Я. Струве, засновник Пулковської обсерваторії в «Етюдах зоряної астрономії» (1847). І далі: «Ті ж, хто не знає їх справжньої кількості, оцінюють число зірок набагато вище. Це частково пояснюється неправильним розподілом зірок і відсутністю границь на небі; частково ж — дією, яку справляє вигляд неба на уяву».

Це враження незліченності зірок — «відкрилася безодня, зірками сповнена, зіркам числа немає...» — точно передав М. В. Ломоносов у знаменитому вірші.

Усі видимі оком зірки належать Галактиці — гігантській зоряній системі, що нараховує загалом кілька сотень мільярдів зірок. Серед цих зірок і наше Сонце — звичайна зірка, яких у Галактиці більшість.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.