АСТРОНОМІЯ - Золота колекція рефератів - 2018

МЕТАГАЛАКТИКА

Майже всі галактики зібрані в різного роду групи й скупчення, що нараховують від 3-4 одиниць до декількох тисяч членів. Наша Галактика разом з туманністю Андромеди й трьома десятками інших менших галактик утворює місцеву групу галактик. Ця група у свою чергу входить у велике скупчення галактик із центром у напрямку на сузір’я Діви. У центрі скупчення знаходиться дуже масивна еліптична галактика, позначувана як Діва А, і саме це скупчення, що нараховує у своєму складі близько тисячі галактик, називається скупченням у Діві. Скупчення в Діві слугує ядром ще більшого скупчення, названого Місцевим Надскупченням. Крім скупчення в Діві, до нього входить ще кілька скупчень і груп галактик. Місцеве Надскупчення — це сплощена система з поздовжнім найбільшим розміром до 1023 м і поперечним розміром, приблизно в 5 разів меншим.

Зараз знаходять також інші надскупчення, подібні до Місцевого надскупчення. Разом вони утворюють щось подібне До сітчастої структури. Довгі надскупчення з’єднуються й перетинаються; вони слугують «стінками» чарунок, усередині яких галактики майже відсутні. Є кілька добре помітних прикладів таких чарунок.

Уся видима область Всесвіту називається Метагалактикою. У ній спостерігається складна ієрархія астрономічних структур — від Сонячної системи, Галактики, галактик до надскупчень і чарунок. Можна сказати, що спостережуваний Всесвіт загалом однорідний за розподілом в ньому речовини: якщо підрахувати кількість галактик у будь-якому обсязі простору з розміром 3 • 1024 м і більше, то виявиться, що це число однакове у всіх таких обсягах, де б у Всесвіті вони не знаходилися.

Однаковою виявляється також густина речовини у всіх таких обсягах. Густину вираховують із підрахунку повної маси всіх галактик у кожному обсязі; якщо розділити цю масу на обсяг, то одержимо густину, що приблизно дорівнює 10-27 км/м3. Це характеризує тільки видиму, світну речовину галактик. Якщо ж урахувати ще й невидимі корони галактик, то густина може виявитися приблизно в 10 разів більшою. Величина 10-26 кг/м3 — це середня густина Всесвіту.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити