АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005

X

АСТРОНОМІЧНІ

СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Храми Уранії — на Землі та в небі

Кримська спеціальна астрофізична обсерваторія

Кримська спеціальна астрофізична обсерваторія є найбільшою та найавторитетнішою науковою астрономічною установою сучасної України. Обсерваторію було створено у 1945 році на базі Сімеїзького відділення Пулковської обсерваторії, яке відкрилося в 1908 році.

Обсерваторія устаткована сучасним обладнанням, що дозволяє проводити всебічні астрофізичні дослідження у широкому спектральному інтервалі — від жорсткого космічного випромінювання до метрових радіохвиль. Там ведуться дослідження найрізноманітніших об’єктів Всесвіту — від штучних супутників Землі та малих тіл Сонячної системи до позагалактичних утворень.

В обсерваторії є відома на всю Україну та далеко за її межами приладобудівна майстерня, де виготовляють унікальну астрофізичну апаратуру як для наземних, так і для космічних досліджень.

Основними напрямками наукової діяльності КрАО є дослідження активних ядер галактик та інших джерел космічного проміння, будова, хімічний склад та нестаціонарні процеси у зірках, фізика Сонця та сонячна активність, планети, малі тіла Сонячної системи, астероїди, що наближаються до Землі.

image173

Кримська спеціальна астрофізична обсерваторія

image174

Панорама Пулковської обсерваторії

Окремим напрямком діяльності інженерів КрАО є розробка й виготовлення наземних та космічних оптичних телескопів, а також іншої світлоприймальної апаратури.

Основна частина обсерваторії розташована в селищі Науковому, що за 12 кілометрів від Бахчисарая, на висоті 600 метрів над рівнем моря. Тут розташовані основні оптичні інструменти обсерваторії, серед яких і 2,6-метровий телескоп-рефлектор імені академіка Шайна.

У селищі Кацивелі поблизу Сімеїза розташована радіоастрономічна лабораторія КрАО, обладнана 22-метровою повноповоротною радіоантеною РТ-22.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити