АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005

X

АСТРОНОМІЧНІ

СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Храми Уранії — на Землі та в небі

Державний астрономічний інститут імені Π. К. Штернберга

Державний астрономічний інститут імені Π. К. Штернберга при Московському державному університеті імені М. В. Ломоносова є однією з найавторитетніших астрономічних установ СНД та світу.

Уперше астрономічну обсерваторію у Москві було збудовано у 1830 році. Саме на її базі в 1931 році було створено Інститут імені Штернберга.

Нині Державний астрономічний інститут імені Штернберга розташований поблизу комплексу МДУ на Ленінських горах. Окрім цього, Інститут має низку спостережних філіалів: Кримську південну спостережну станцію, Тянь-Шанську високогірну експедицію та високогірну середньоазійську експедицію, де встановлені основні інструменти інституту.

Найбільший інструмент — 125-сантиметровий рефлектор — установлений на Кримській станції ДАІШ. Серед інших інструментів: 70-сантиметровий рефлектор, вертикальний сонячний телескоп, 40-сантиметровий астрограф, 50-сантиметровий менісковий телескоп та інші.

image175

Головний корпус Державного астрономічного інституту імені Π. К. Штернберга

Тематика наукових досліджень співробітників Інституту охоплює широкий спектр проблем сучасної теоретичної та практичної астрономії та астрофізики. Так, робота ведеться у галузях космології, фізики зірок та туманностей, зоряної астрономії. Проводяться також вивчення галактик та їх взаємодії, дослідження фізики Сонця та планет, радіоастрономічні спостереження. Багато уваги науковці інституту приділяють проблемам астрометрії, астродинаміки, гравіметрії (науки про вимірювання сили тяжіння), небесної механіки. В інституті працює також Служба часу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити