АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005

X

АСТРОНОМІЧНІ

СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Храми Уранії — на Землі та в небі

Орбітальний телескоп імені Хаббла

Нарешті, неможливо залишити без відповідної уваги найсучасніший та найдосконаліший телескоп у світі, інструмент, що отримує найціннішу та найдетальнішу інформацію з глибин Всесвіту. Це — орбітальний телескоп імені Едвіна Пауелла Хаббла. При діаметрі головного дзеркала лише 2,3 метра (!) цей телескоп дає фору навіть гігантам імені Кека. За його допомогою проводяться дослідження не тільки у видимому, але й в інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах.

image180

Космічний телескоп імені Хаббла на навколоземній орбіті

Для того, щоб приймач був чутливий до інфрачервоного випромінювання, він повинен бути холоднішим за сам об’єкт. Для цього на борту телескопа Хаббла передбачено запаси у декілька тонн рідкого гелію.

Останнім часом у світовій астрономічній спільноті було проведено цілу кампанію на підтримку розвитку та збереження телескопа Хаббла як одного з найцінніших інструментів для сучасної світової астрономії. Справа в тому, що цей телескоп уже відпрацював свій «перший» ресурс і уряд США ставив питання про припинення його фінансування. Однак думка світового співтовариства була почута, і далеко не останню роль у цьому відіграли аматори: протягом півроку на адресу уряду США з усього світу йшли мільйони листів від аматорів та аматорських організацій із проханням зберегти телескоп Хаббла.

Проте і це ще не межа, тому що й телескоп імені Хаббла не дозволяє нам спостерігати диски навіть найближчих зірок. Складання та експлуатація великих орбітальних телескопів поки що супроводжується величезними труднощами, але розробки та дослідження в цьому напрямку ведуться невпинно. Треба зазначити, що з появою принципово нової техніки людство опиняється біля витоків чогось нового та невивченого, того, що раніше було для нього просто недосяжним. Чи довго нам ще до наступного горизонту?


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити