АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005

VIII

НЕБО, ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ

Найцікавіші сузір’я нашого неба

Camelopardalis (Жирафа)

Жирафа — це порівняно сучасне сузір’я в північній частині зоряного неба, яке було створене в першу чергу для того, щоб заповнити досить велику ділянку неба із більшістю непримітних зірок, оточену відомими сузір’ями Великої Ведмедиці, Візничого, Персея, Кассіопеї та інших. Уперше воно згадується у 1624 році в працях німецького астронома Якоба Бартша, який дав також назву сузір’ям Голуба та Єдинорога.

Жирафа є одним із найбільших сузір’їв північної сторони зоряного неба, проте найяскравіші його зірки мають усього 4—5-ту зоряну величину та не мають власних імен.

У сузір’ї Жирафи розташовано кілька об’єктів далекого космосу. Так, розсіяне скупчення NGC 1502, що лежить від нас на відстані у 3750 світлових років, є групою із близько 15 зірок, найяскравіші з яких мають 5-ту зоряну величину. Спіральну галактику NGC 2403 8-ї зоряної величини теж можна спробувати спостерігати у посередні аматорські телескопи.

Сузір’я Жирафи цікаве також тим, що на його межі із сузір’ям Персея знаходиться радіант одного з найвідоміших метеорних потоків — Персеїци.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити