АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005
VIII
НЕБО, ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ
Найцікавіші сузір’я нашого неба
Camelopardalis (Жирафа)
Жирафа — це порівняно сучасне сузір’я в північній частині зоряного неба, яке було створене в першу чергу для того, щоб заповнити досить велику ділянку неба із більшістю непримітних зірок, оточену відомими сузір’ями Великої Ведмедиці, Візничого, Персея, Кассіопеї та інших. Уперше воно згадується у 1624 році в працях німецького астронома Якоба Бартша, який дав також назву сузір’ям Голуба та Єдинорога.
Жирафа є одним із найбільших сузір’їв північної сторони зоряного неба, проте найяскравіші його зірки мають усього 4—5-ту зоряну величину та не мають власних імен.
У сузір’ї Жирафи розташовано кілька об’єктів далекого космосу. Так, розсіяне скупчення NGC 1502, що лежить від нас на відстані у 3750 світлових років, є групою із близько 15 зірок, найяскравіші з яких мають 5-ту зоряну величину. Спіральну галактику NGC 2403 8-ї зоряної величини теж можна спробувати спостерігати у посередні аматорські телескопи.
Сузір’я Жирафи цікаве також тим, що на його межі із сузір’ям Персея знаходиться радіант одного з найвідоміших метеорних потоків — Персеїци.