АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005

VIII

НЕБО, ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ

Найцікавіші сузір’я нашого неба

Pisces (Риби)

Це сузір’я було відоме з давніх часів та представляло одну-дві риби. Вавилоняни звали цю групу зірок Нуну, перси — Амхік, турецькою вони називалися Балик. І всі ці імена означали одне — «риба». Це — велике сузір’я, що складається переважно зі слабких зірок і лежить на межі ділянки неба, що в давнину мала назву «Море».

За грецьким міфом, небесні Риби — це богиня Афродіта та її син Ерос. Тікаючи від гіганта Тифона, вони кинулися в бурхливий потік та перетворилися на риб. Щоб не розлучитися, вони зв’язали свої хвости один з одним стрічкою.

Головна зірка цього сузір’я — Альріша. Арабською це означає «вузол», і на старовинних зображеннях саме ця зірка позначає вузол тієї стрічки, якою зв’язані хвости двох Риб.

Попри досить велику площу, що займають Риби на небі, в них майже немає легких для спостережень цікавих об’єктів. Досить красива спіральна галактика М74 навряд чи буде легкою «здобиччю» для маленьких аматорських телескопів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити