АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005

VIII

НЕБО, ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ

Найцікавіші сузір’я нашого неба

Pisces (Риби)

Це сузір’я було відоме з давніх часів та представляло одну-дві риби. Вавилоняни звали цю групу зірок Нуну, перси — Амхік, турецькою вони називалися Балик. І всі ці імена означали одне — «риба». Це — велике сузір’я, що складається переважно зі слабких зірок і лежить на межі ділянки неба, що в давнину мала назву «Море».

За грецьким міфом, небесні Риби — це богиня Афродіта та її син Ерос. Тікаючи від гіганта Тифона, вони кинулися в бурхливий потік та перетворилися на риб. Щоб не розлучитися, вони зв’язали свої хвости один з одним стрічкою.

Головна зірка цього сузір’я — Альріша. Арабською це означає «вузол», і на старовинних зображеннях саме ця зірка позначає вузол тієї стрічки, якою зв’язані хвости двох Риб.

Попри досить велику площу, що займають Риби на небі, в них майже немає легких для спостережень цікавих об’єктів. Досить красива спіральна галактика М74 навряд чи буде легкою «здобиччю» для маленьких аматорських телескопів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити