АСТРОНОМІЯ - ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ - ФОЛІО 2005

VIII

НЕБО, ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ

Найцікавіші сузір’я нашого неба

Serpens (Змія)

Змія — це єдине сузір’я на зоряному небі Землі, що складається із двох окремих частин: Голови Змії та Хвоста Змії, які розділені сузір’ям Змієносця, що ніби тримає змію в своїх руках. Вважається, що раніше вони були частиною одного великого сузір’я.

Усі зірки Змії досить слабкі, сузір’я не має зірок яскравіших за приблизно 3-ю зоряну величину. Головна зірка — a Ser — носить ім’я Унукалхаї, арабською — «шия змії». Зірка δ Ser є порівняно яскравою подвійною із блиском компонентів 4,2 та 5,2 зоряної величини. Ще однією подвійною є Θ Ser з компонентами 4,1 та 5,0 зоряної величини.

У сузір’ї Змії є декілька цікавих об’єктів, серед яких найбільшої уваги заслуговують два розсіяні зоряні скупчення. Одне з них, М5, має. блиск 5-ї зоряної величини та віддалене від нас на 26 000 світлових років. Інше є слабкішим, проте більш відомим. Це — М16, що містить також відому дифузну туманність «Орел». Цю туманність іноді також називають «стовпами зореутворення».

image138

«Стовпи зореутворення» у туманності М16

Фото: Космічний телескоп імені Хаббла


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити