ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 6

ОБЕРТАННЯ І РОЗМІРИ ГАЛАКТИК

6.3.Визначення кута нахилу

Кутом нахилу і галактики прийнято вважати кут між нормаллю до площини симетрії галактики та напрямком на галактику. Для галактик, спостережуваних з ребра, і = 90°, для галактик, спостережуваних пласом, і = 0°. Кут нахилу в найпростішому випадку визначають таким чином. Приймають, що галактика має форму сфероїда (еліпсоїда обертання навколо малої осі) з великою піввіссю а та малою b. Якщо сфероїд спостерігати під кутом і, то його мала піввісь здається більшою за b при незмінній великій півосі а. Неважко вивести таке співвідношення (формула Габбла (1926)):

Тут u = (b / а)вид та х ξ (b / а)спр — відповідно видиме та справжнє відношення осей. Значення u отримують зі спостережень. Для оцінок х спочатку (слідом за Голмбергом (1946)) приймали єдине для всіх спіралей значення х = 0,2, потім почали враховувати його залежність від морфологічного типу. В базі даних LEDA прийнято таку залежність від числового коду морфологічного типу:

Згідно з каталогом RC3


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.