ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 7

СВІТНІСТЬ ГАЛАКТИК

7.5.Деякі приклади використання функції світності

Функція світності — фундаментальний інструмент для тестування теорій утворення галактик та інтерпретації результатів спостережень галактик на великих червоних зміщеннях як свідчень еволюції. Результати точного вимірювання ФС галактик у різних оточеннях підтверджують вплив процесів взаємодії на властивості популяцій галактик.

Розглянемо декілька класичних задач зі статистики галактик, у яких використано ФС.

Передбачення поверхневої густини карликових галактик., яскравіших за зоряну величину т. Галактики величини m розкидані у просторі залежно від їхньої абсолютної світності. Якщо ФС — дельта-функція Дірака φ(Μ) = δ(Μ - Μ0), тобто всі галактики мають однакову абсолютну величину M0, то відстань (у мегапарсеках) до галактики видимої величини mвизначають однозначно за співвідношенням

Кількість галактик у просторовому куті ω (стерадіан) в інтервалі зоряних величин (m, m + dm) знаходять так:

де n(r) — просторова густина галактик. Оскільки

то

Якщо ФС не є дельта-функцією, то задану видиму величину m ми отримаємо з імовірністю φ(Μ)dM. Проінтегрувавши за всіма абсолютними величинами, одержимо шукану кількість галактик в інтервалі величин (m, m + dm):

Передбачення кількості галактик до даної видимої величини.

Інтегруючи вираз (7.19), маємо


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.