Позагалактична астрономія - Юрій Кудря 2016

РОЗДІЛ 1

МОЛОЧНИЙ ШЛЯХ

1.3. Галактичні координати

1.3.2. Циліндрична галактична система координат

Для аналізу геометричних, кінематичних і динамічних властивостей Галактики, а також її населення запроваджено циліндричну галактичну систему координат (R, θ, z), центром якої є центр Галактики (рис. 1.7). Радіальна координата R визначає відстань об’єкта від центру Галактики, z — висоту над або нижче від диска Галактики (зокрема для Сонця R ≈8 кпк, z ≈ 30 пк), а кутова координата θ — кут, під яким із центру Галактики спостерігається небесне тіло відносно положення Сонця (див. п. 1.4.3). При цьому густина матерії в Галактиці не залежить від кутової координати, оскільки її розподіл досить симетричний відносно диска Галактики, і так само, як відстань до небесного тіла, не залежить від кутової координати і розраховується як

Рис. 1.7. Циліндрична галактична система координат та її зв’язок зі сферичною галактичною системою координат; вказано також відповідні компоненти швидкості зорі


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм "повідомлення-видалення" для об'єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Із Зазначенням Авторства — Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-SA 4.0) та GNU Free Documentation License (GFDL)

© 2008-2022 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.