ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 2

КЛАСИФІКАЦІЇ ТА ОПИС ГАЛАКТИК

2.1. Необхідність та складність морфологічної класифікації

Вивчення галактик починається з морфології — опису видимих форм та поділу галактик на певні типи за формою. Однак наявне різноманіття їхніх форм є серйозною проблемою для класифікації. Складність цієї проблеми порівнюють зі складністю класифікації біологічних об’єктів (біологічна таксономія). Галактики настільки відрізняються одна від одної, настільки є унікальними (рис. 2.1), що часто виникає питання: чи варто у такому разі їх класифікувати? Проте класифікувати галактики необхідно, їх надто багато, щоби кожну описувати окремо. Групування є природним першим кроком дослідження. Але це не головне. Групування галактик ґрунтується на певних їхніх характеристиках. Як виявилося, фізичні характеристики, просторовий розподіл, а можливо, й походження та еволюція галактик часто бувають досить добре скорельовані з морфологічним типом. Тому, виділяючи певний тип галактик, ми апріорі окреслюємо фізичні та структурні особливості об’єкта вивчення. Знаючи морфологічний тип нового об’єкта, ми можемо екстраполювати на нього властивості класу, до якого він належить, що полегшує його опис.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.