ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 2

КЛАСИФІКАЦІЇ ТА ОПИС ГАЛАКТИК

2.11. Класифікація спіральних рукавів

Окрім класифікацій галактик є класифікації спіральних рукавів. Найвідоміша — класифікація Д. та Б. Ельмегрінів (1982). Вони поділили рукава на 12 типів. Тип 1 — слабко розвинені, клаптикуваті, хаотичні рукава, з різними пітч-кутами (кутами між спіраллю та радіальним напрямком), тип 12 — два довгих симетричних, чітко окреслених рукава («grand design» рукави). М 33, наприклад, Ельмегріни віднесли до типу 5; прикладом типу 12 є галактика М 100. Зауважимо, що ван ден Берг показав, що класифікація спіральних рукавів корелює з його класами світності, тобто за ступенем розвиненості рукавів можна оцінити світність галактики (з точністю до однієї зоряної величини).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.