ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 2

КЛАСИФІКАЦІЇ ТА ОПИС ГАЛАКТИК

2.14.Класифікація та червоне зміщення

Класифікація Габбла ґрунтується на блакитних фотографіях, одержаних за допомогою телескопів Маунт-Уілсонівської та Лікської обсерваторій. Сучасні глибокі спостереження неба, такі як Hubble Deep Fields (HDF), дають змогу вивчати форми галактик на великих червоних зміщеннях. Результати аналізу

дають підстави стверджувати, що габблівська камертонна діаграма задовільно спрацьовує тільки для галактик з z < 0,3. Для далеких галактик часто дуже важко підібрати шаблон у габблівській схемі. На великих червоних зміщеннях бракує перетнутих галактик, багатоповерхових спіралей із розвинутими рукавами (grand design) та інших розвинених структур. Диски пізніх спіралей на z > 0,5 є більш хаотичними, ніж ближчі галактики тих самих типів. Спіральна структура далеких галактик ранніх типів виявляється менш розвиненою, ніж близьких спіралей ранніх типів. Іншими словами, морфологія дискових галактик, які мали місце понад 3—4 млрд років тому, систематично відрізняється від тих, що існували десятки мільйонів років тому.

Ця обставина, а також незрівнянно більша кількість далеких галактик призводять до необхідності створення об’єктивних класифікаційних схем, призначених для автоматизованого опрацювання зображень. Деякі з таких схем розглянуто у розд. 4.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.