ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 3

ПОВЕРХНЕВА ФОТОМЕТРІЯ ГАЛАКТИК

3.3.Чинники, що впливають на точність поверхневої фотометрії

3.3.3. Нуль-пункт шкали зоряних величин

Нуль-пункт шкали зоряних величин зазвичай встановлюють за спостереженнями фотометричних стандартів — зір з добре відомими зоряними величинами. При цьому при виборі зір-стандартів бажано, щоб діапазон їхніх показників кольору перекривав діапазон зміни середніх показників кольору спостережуваних галактик. При ретельному калібруванні точність нуль-пункту шкали зоряних величин може бути не меншою як 0m,01.

Існують й інші способи стандартизації фотометричних даних (визначення нуль-пункту). Наприклад, застосовують прив’язку до фотоелектричних вимірювань даної галактики, виконаних з використанням діафрагм різних розмірів, прив’язку до фотоелектричних вимірювань фону неба поблизу галактики.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.