Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 5

ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНЕЙ ДО ГАЛАКТИК

5.4.Відстані за цефеїдами

5.4.4. Залежність від металічності

Параметр, врахування якого може зменшити розкид залежності, — металічність. Це передбачалося з теоретичних міркувань, вперше наведених В. Редішем (1956). Але питання щодо металічності не є таким очевидним як питання щодо кольору. Фрідман та Медоур (1990), досліджуючи цефеїди М 31, дійшли висновку, що чутливіcть залежності до металічності втричі менша ніж передбачувано теорією; залежністю від металічності для отриманих ними результатів можна знехтувати. П. Аллен та Т. Шенкс (2001) за 25 цефеїдами (17 з яких спостерігалися за Ключовим проектом, а ще вісім запозичені з інших джерел) визначили кореляцію між залишковими різницями у залежності період— світність та металічністю μ = lg(O / H) + 12. Водночас Тамман та інші (2002) не виявили ефекти металічності у співвідношенні період—світність. Проте нині ще не зрозуміло, чи необхідно її враховувати. Проблема металічності також обговорюється у зв’язку з тим фактом, що металічності цефеїд у найближчих галактиках та у Молочному Шляху є порівнянними, але систематично більші, ніж металічності цефеїд у Великій Магелановій Хмарі.

М. Грьоневеген (2008) на базі 68 класичних цефеїд Галактики з відомими відстанями, розрахованими за методом Бааде-Вессе- лінка, отримав такі залежності період—світність—металічність (один з наведених у праці варіантів):

Співвідношення коефіцієнта біля металічності та його похибки свідчать про мализну ефекту.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.