ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 5

ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНЕЙ ДО ГАЛАКТИК

5.4.Відстані за цефеїдами

5.4.4. Залежність від металічності

Параметр, врахування якого може зменшити розкид залежності, — металічність. Це передбачалося з теоретичних міркувань, вперше наведених В. Редішем (1956). Але питання щодо металічності не є таким очевидним як питання щодо кольору. Фрідман та Медоур (1990), досліджуючи цефеїди М 31, дійшли висновку, що чутливіcть залежності до металічності втричі менша ніж передбачувано теорією; залежністю від металічності для отриманих ними результатів можна знехтувати. П. Аллен та Т. Шенкс (2001) за 25 цефеїдами (17 з яких спостерігалися за Ключовим проектом, а ще вісім запозичені з інших джерел) визначили кореляцію між залишковими різницями у залежності період— світність та металічністю μ = lg(O / H) + 12. Водночас Тамман та інші (2002) не виявили ефекти металічності у співвідношенні період—світність. Проте нині ще не зрозуміло, чи необхідно її враховувати. Проблема металічності також обговорюється у зв’язку з тим фактом, що металічності цефеїд у найближчих галактиках та у Молочному Шляху є порівнянними, але систематично більші, ніж металічності цефеїд у Великій Магелановій Хмарі.

М. Грьоневеген (2008) на базі 68 класичних цефеїд Галактики з відомими відстанями, розрахованими за методом Бааде-Вессе- лінка, отримав такі залежності період—світність—металічність (один з наведених у праці варіантів):

Співвідношення коефіцієнта біля металічності та його похибки свідчать про мализну ефекту.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.