ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 5

ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНЕЙ ДО ГАЛАКТИК

5.4.Відстані за цефеїдами

5.4.6. Залежності період—світність для зір типу RR Ліри

Хоча зорі типу RR Ліри як індикатор відстані важливі в межах лише Молочного Шляху та найближчих галактиках, наведемо приклад сучасних визначень залежності період— світність і для них. А. Солім та інші (2006) за вибіркою 538 зір у 15 кулястих скупченнях Великої Магеланової Хмари вивели таку залежність (див. рис. 5.6):

Тут МK — абсолютна зоряна величина у К-смузі. Як бачимо, значення коефіцієнта біля металічності є незначним порівняно з похибкою. Так само, як для класичних цефеїд, проблему залежності від металічності досі не вирішено.

Зауважимо, що досить значну кількість даних не було враховано (світлі точки на рис. 5.6). Тому недаремно за ранніми, менш точними дослідженнями (зокрема Шеплі), отримано стале значення (приблизно нульове для фотографічних величин) у межах похибки для абсолютної зоряної величини.

Рис. 5.6. Залежність абсолютної К-величини від періоду зір типу RR Ліри


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.