ПОЗАГАЛАКТИЧНА АСТРОНОМІЯ - ЮРІЙ КУДРЯ 2016

РОЗДІЛ 5

ВИЗНАЧЕННЯ ВІДСТАНЕЙ ДО ГАЛАКТИК

5.13.Метод Таллі—Фішера

На сьогодні залежність Таллі—Фішера (ТФ) є найпоширенішим методом визначення відстаней до спіральних та неправильних галактик. Кореляція між світністю та швидкістю обертання для галактик пізніх класів була відома вже давно. Її розглядав та навіть оцінював за нею відстань до М 31 Е. Опік (1922). Спроби Габбла (1936) визначати відстані за цим методом були невдалими, тому й індикатор відстаней на базі цієї залежності не був прийнятним. Балковський та інші (1974) визначили її як залежність світності від ширини водневої радіолінії 21 см, яка є мірою обертання галактики. Проте її відкриття як індикатора відстаней пов’язане з іменами Таллі та Фішера (1977), які першими строго обґрунтували можливість її використання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.