Довідник з біології

ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ

ОСНОВИ ЦИТОЛОГІЇ

РОЗМНОЖЕННЯ І ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЗМІВ

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЗМІВ (ОНТОГЕНЕЗ)

Онтогенез (від грец. ontos — суще і ...генез), або онтогенія — індивідуальний розвиток особини, вся сукупність її перетворень від зародження (запліднення яйцеклітини, початок

самостійного життя органу вегетативного розмноження або поділ материнської одноклітинної особини до кінця життя (смерть або новий поділ особини). Термін «онтогенез» введений Е. Геккелем (1866).

При статевому розмноженні тварин і рослин спадкоємність поколінь забезпечується тільки через статеві клітини. Статеві клітини несуть у собі всю спадкову інформацію, яка визначає хід розвитку майбутнього організму. Тому онтогенез можна визначити як процес реалізації генетичної інформації, отриманої від батьків. Індивідуальний розвиток починається з моменту злиття сперматозоїда і яйцеклітини і утворення зиготи і закінчується смертю організму.

Онтогенез ділиться на два періоди: 1) ембріональний — із моменту утворення зиготи до народження або ж виходу з яєчних оболонок; 2) постембріональний — від виходу з яєчних оболонок або народження до смерті організму.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити