Довідник з біології

ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ

ОСНОВИ ЦИТОЛОГІЇ

РОЗМНОЖЕННЯ І ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЗМІВ

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЗМІВ (ОНТОГЕНЕЗ)

  Онтогенез (від грец. ontos — суще і ...генез), або онтогенія — індивідуальний розвиток особини, вся сукупність її перетворень від зародження (запліднення яйцеклітини, початок

 самостійного життя органу вегетативного розмноження або поділ мате­ринської одноклітинної особини до кінця життя (смерть або новий поділ особини). Термін «онтогенез» введений Е. Геккелем (1866).

  При статевому розмноженні тварин і рослин спадкоємність поколінь забезпечується тільки через статеві клітини. Статеві клітини несуть у собі всю спадкову інформацію, яка визначає хід розвитку майбутнього організму. Тому онтогенез можна визна­чити як процес реалізації генетичної інформації, отриманої від батьків. Індивідуальний розвиток починається з моменту злиття сперматозоїда і яйцеклітини і утворення зиготи і закінчується смертю організму.

  Онтогенез ділиться на два періоди: 1) ембріональний — із мо­менту утворення зиготи до народження або ж виходу з яєчних оболонок; 2) постембріональний — від виходу з яєчних оболонок або народження до смерті організму.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити