Довідник з біології

ТВАРИНИ

ЦАРСТВО ТВАРИНИ

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ (METAZOA)

НАДКЛАС РИБИ (PISCES)

КЛАС ХРЯЩОВІ РИБИ (CHONDRICHTHYES)

Хрящові — найдавніші риби. Відомі з середнього девону. Мешкають у морі (декілька видів — у прісних водах). Налічується близько 140 сучасних родів і близько 730 видів. Розміри тіла від 6 см. до 20 м. (китова акула). Представниками класу є акули (тигрова, блакитна, плащеносна) і скати (хвостокол, риба — пилка). Акули мають торпедоподібну форму, тіло скатів сплощене в спинно-черевному напрямі. Їх шкіра покрита лускою особливого вигляду, яка називається плакоїдною і за будовою нагадує зуби ссавця. Скелет хрящовий. Хорда зберігається протягом всього життя. Плавальний пузир і зяброві кришки відсутні. Зяброві щілини в кількості 5-7 пар відкриваються назовні. Хрящові риби роздільностатеві, запліднення у них внутрішнє. Для акул характерне живородіння.

Тиск осмосу внутрішнього середовища у хрящових риб забезпечується головним чином за рахунок сечовини, розчиненої в крові. Порожнинні рідини гипертоничні по відношенню до навколишнього середовища. При перенесенні хрящових риб у прісну воду тиск осмосу крові й інших порожнинних рідин падає і вони швидко гинуть. Прісноводі хрящові риби для збереження високого тиску осмосу виділяють велику кількість сечі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити