Довідник з біології

ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ'Я

КРОВООБІГ

ГІГІЄНА СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ

Добре постачання до органів і тканин кисню та поживних речовин забезпечує нормальне функціонування всіх систем організму. Такий стан можливий при сильному серцевому м'язі, для чого необхідно тренувати серце. Людина розумової праці повинна починати свій день з фізичних вправ, бажано на свіжому повітрі. Добре розвинена скелетна мускулатура сприяє кращому кровотоку. Проте необхідно пам'ятати, що надмірні фізичні та психічні навантаження викликають порушення нормальної роботи серця.

Несприятливу дію на функцію серцево-судинної системи має алкоголь і нікотин. Нікотин сприяє виділенню гормонів наднирковими залозами, що викликає спазм судин. Внаслідок цього підвищується артеріальний тиск, і серце повинне затрачувати більше енергії, щоб забезпечувати рух крові по судинах. У крові при курінні постійно міститься карб оксигемоглобін, що погіршує постачання кисню до серцевого м'яза та інших органів. Речовини, що всмоктуються з тютюнового диму, заважають засвоєнню вітамінів, наприклад вітаміну С, недолік якого сприяє відкладенню холестерину в стінках судин. У результаті просвіт судин звужується. Таким чином, куріння є чинником ризику для розвитку ішемічної хвороби серця. Алкоголь також викликає спазм судин, порушує використовування тканинами кисню в процесі тканинного дихання і призводить до погіршення живлення тканини серця, сприяючи таким чином розвитку серцево-судинних захворювань.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити