Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики

Домінантний тип успадкування.

Основні ознаки: прояв ознаки у рівній мірі у представників обох статей; наявність хворих у всіх поколіннях і при відносно великій кількості сибсів і по горизонталі. У гетерозиготного батька імовірність народження хворої дитини (якщо інший з батьків здоровий) складає 50%. Необхідно врахувати, що і при домінантному типі успадкування може бути пропуск у поколіннях за рахунок слабкого прояву, «стертих» форм захворювання або за рахунок його низької пенентрантності.

Закономірності:

-      У кожного ураженого хворий один із батьків;

-      В ураженого, який перебуває в шлюбі зі здоровою жінкою, в середньому половина дітей хворіє, а друга половина здорова;

-      У здорових дітей ураженого одного з батьків власні діти і онуки здорові;

-      Чоловіки і жінки заражуються однаково часто;

-      Захворювання повинно проявлятися у кожному поколінні;

-      Гетерозиготні індивіди уражені.

Пенентрантність – відношення фактичної кількості носіїв певної ознаки до гаданої кількості носіїв цієї ознаки, яка може бути у сім’ї.

За цим типом успадковуються такі ознаки: шорстке волосся, білий локон, куряча сліпота, карликовість хондротистрофічного типу; виступаюча вперед нижня щелепа і відвисла нижня губа, гіперхолестеринемія, синдактилія, брахідактилія.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити