Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики

Штучне дихання.

Штучне дихання роблять у тих випадках, коли самостійне дихання припиняється або порушується настільки, що розвивається в організмі киснева недостатність загрожує життю людини.

Зупинка дихання або його порушення може виникнути при попаданні чужорідних тіл у дихальні шляхи, отруєнні окису вуглецю (чадним газом), ураженні електричним струмом, у утонувшіх, коли їх витащат з води, а також в деяких інших випадках.

Перш за все слід усунути дію причини, викликала удушення:

- При отруєнні чадним газом винести потерпілого на свіже повітря або відкрити двері та вікна;

- При втоплення видалити з рота або гортані чужорідні тіла, бруд, воду;

- При повішення зняти петлю; при ураженні струмом прибрати електричний дріт, попередньо ізольованих себе від дії електроструму.

Перш ніж розпочати штучне дихання, в потерпілого треба розстебнути воріт, зняти пояс, соромляться одяг і покласти його на підлогу на спину, підклавши під лопатки подушку або складеному валиком одяг так, щоб груди була піднята, а голова запрокінута назад.

Найбільш поширені способи штучного дихання «рот у рот», «рот у ніс».

Спосіб «рот у рот». Встаньте на коліна поряд з потерпілим, однією рукою утримуйте голову, а інший Візьміть нижню щелепу за підборіддя і видвіньте її кпереді (при цьому відкривається рот). Потім глибоко вдихніть і нахиліться над потерпілим, охопити його рот своїми губами, а ніс, щоб не виходив повітря, затисніть рукою, утримуючою голову за лоб. Рівномірно, але енергійно вдувайте в рот потерпілого повітря. Якщо ви виконуєте це правильно (грудна клітина повинна розширюватися), вийде вдих. Видих здійснюється сам собою, за припинення вдування. Вдування повітря роблять 16-18 разів на хвилину. Коли роблять штучне дихання дітям, особливо маленьким, не треба набирати багато повітря в легені (видих як би тільки з рота). Голова дитини повинна бути сильно запрокінута, інакше повітря піде в шлунок.

Спосіб «рот у ніс» відрізняється від способу «рот у рот» тільки тим, що повітря вдувают через ніс (рот має бути закритий). Він застосовується в тих випадках, коли в потерпілого стислі щелепи і неможливо відкрити рот.

Штучне дихання треба проводити наполегливо, іноді довго, до 1-1,5 годин - до тих пір, поки потерпілий не почне дихати самостійно і ритмічно, без перерв.

 


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити