Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики

Теплорегуляція.

У літню пору в залежності від температурних умов та виду діяльності, тепловіддача організмом покращується при швидкості руху повітря 1-4 м / сек. Вітер, що має швидкість вище 6 - 7 м / сек, звичайно надає подразнюючу дію. Для житлових приміщень  рекомендується швидкість руху повітря 0,1-0,3 м / сек.

Слід також відзначити, що на теплорегуляцію впливають також і теплові (інфрачервоні) промені, що йдуть від сонця або інших нагрітих предметів. При високій температурі навколишнього середовища теплові промені сприяють перегрівання організму, а при низькій температурі інфрачервона радіація допомагає підтримувати тепловий баланс.

При найбільш сприятливому поєднанні температури, вологості, швидкості руху повітря та інших факторів людина відчуває приємне тепловідчуття, у нього зазначається теплова рівновага і нормальний перебіг всіх фізіологічних функцій. Такі метеорологічні умови прийнято називати к о м ф о р т о м. І, навпаки, поєднання метеорологічних факторів, які порушують теплорегуляцію організму, називають дискомфортом.

Низька температура і висока вологість повітря при сильному вітрі сприяють значному охолодженню організму і можуть послужити причиною різних простудних захворювань. При заняттях фізичними вправами в таких умовах з'являється небезпека виникнення у займаються простудних захворювань і відморожень.

 


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити