Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

КРОВ

 

ВНУТРІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ОРГАНІЗМУ

 

Внутрішнє середовище організму утворене міжклітинною речовиною, лімфою і кров’ю. Міжклітинна речовина оточує кожну клітину і є для неї життєво важливим середовищем: із крові в міжклітинну речовину постійно надходять кисень, вода і поживні речовини, необхідні для життєдіяльності клітин. У свою чергу, клітини виділяють у міжклітинну речовину вуглекислий газ і кінцеві продукти обміну.

Деяка кількість міжклітинної речовини проникає в систему лімфатичних судин, що пронизують тканини. Міжклітинна речовина, що просочилася в лімфатичні судини, називається лімфою. По лімфатичних судинах лімфа потрапляє у кровоносну систему.

Кров — рідка сполучна тканина організму. Вона складається з рідкої частини — плазми й окремих кров’яних клітин — формених елементів (еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів). В організмі кров виконує дихальну, поживну, видільну, терморегуляторну, захисну і гуморальну функції. Безперервно рухаючись по замкнутій системі судин, кров проникає в усі органи і тканини, встановлюючи між ними тісний зв’язок. Незважаючи на різноманітні впливи зовнішнього середовища, внутрішнє середовище організму, завдяки тісній взаємодії нервового і гуморального способів регуляції, зберігає сталість свого складу, без чого неможливе нормальне існування і навіть життя організму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.