Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

КРОВ

 

ІМУНІТЕТ

 

Імунітет — здатність організму захищати себе від хвороботворних мікробів і вірусів, а також від сторонніх тіл і речовин. Завдяки імунітету утворюється несприйнятливість організму до повторного впливу того самого збудника.

Головну роль в імунному захисті організму відіграють білі клітини крові — фагоцити і дві групи лімфоцитів (Б- і Т-клітини). Б-клітини виробляють особливі захисні речовини — антитіла, що з’єднуються з бактеріями і роблять їх беззахисними проти фагоцитів. Т-клітини виділяють речовини, що викликають загибель бактерій і вірусів.

Розрізняють природний і штучний імунітет. Природний імунітет може бути вродженим (завдяки наявності у крові людини необхідних антитіл) і набутим (після перенесеної хвороби). Штучний імунітет виникає в результаті попереднього введення в організм вакцин (активний імунітет) або лікувальних сироваток (пасивний імунітет).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.