Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

КРОВ

 

ІМУНІТЕТ

 

Імунітет — здатність організму захищати себе від хвороботворних мікробів і вірусів, а також від сторонніх тіл і речовин. Завдяки імунітету утворюється несприйнятливість організму до повторного впливу того самого збудника.

Головну роль в імунному захисті організму відіграють білі клітини крові — фагоцити і дві групи лімфоцитів (Б- і Т-клітини). Б-клітини виробляють особливі захисні речовини — антитіла, що з’єднуються з бактеріями і роблять їх беззахисними проти фагоцитів. Т-клітини виділяють речовини, що викликають загибель бактерій і вірусів.

Розрізняють природний і штучний імунітет. Природний імунітет може бути вродженим (завдяки наявності у крові людини необхідних антитіл) і набутим (після перенесеної хвороби). Штучний імунітет виникає в результаті попереднього введення в організм вакцин (активний імунітет) або лікувальних сироваток (пасивний імунітет).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити