Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

КРОВООБІГ

 

ТИСК КРОВІ В СУДИНАХ

 

Рух крові по серцево-судинній системі зумовлений тиском крові всередині кровоносних судин. Кров’яний тиск створюється завдяки скороченням серця і опору, що створює тиск крові на стінки кровоносних судин.

Найвищий тиск — в аорті. Тиск в аорті в момент скорочення шлуночків називається максимальним артеріальним тиском. Під час розслаблення шлуночків тиск в аорті називається мінімальним артеріальним тиском.

При проходженні крові великими і середніми артеріями тиск знижується. Найнижчий кров’яний тиск у дрібних артеріях і капілярах.

Рівень тиску залежить від кількості крові, що циркулює судинами. Постійний рівень кров’яного тиску підтримується за рахунок механізму саморегуляції. Так, у випадку крововтрати організм може швидко збільшувати об’єм крові, що циркулює, у результаті додаткового надходження в кровоносну систему крові з так званих кров’яних депо — селезінки, печінки, шкіри. Як тільки кров’яний тиск починає зростати або падати, від рецепторів, розташованих у стінках великих артерій і вен, у нервову систему поступає відповідна інформація. З нервових центрів, що керують роботою серця і судин, до серця йдуть імпульси, що призводять або до зменшення частоти і сили його скорочень, або до посилення роботи серця. До артерій надходять нервові імпульси, що збільшують або зменшують просвіт судин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.