Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

КРОВООБІГ

 

РУХ КРОВІ ПО СУДИНАХ

 

У кровоносній системі рух крові безперервний. Швидкість її руху по судинах різна. З найбільшою швидкістю кров рухається в аорті. У капілярах швидкість руху крові у сотні разів менша. Це сприяє повноцінному обміну речовин і газів між тканинами і кров’ю. У венах швидкість руху крові знову зростає. Вени, розташовані під шкірою, мають здатність ритмічно скорочуватися, що сприяє просуванню крові по судині. У венах, що лежать глибше, рух крові забезпечується завдяки скороченням скелетних м’язів, що оточують більшість вен.

Стінки всіх кровоносних судин, за винятком капілярів, містять гладенькі м’язи і забезпечені нервами двох видів: судинозвужувальними і судинорозширювальними. Під дією нервових імпульсів судинозвужувальних нервів гладенькі м’язи скорочуються, що зменшує просвіт артерій і призводить до зниження кровопостачання органа. Навпаки, під впливом нервових імпульсів, що проходять по судинорозширювальних нервах, просвіт артерій збільшується, і, відповідно, підсилюється приплив крові до органа. Просвіт судин регулюється також різними речовинами, що знаходяться у крові.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.