Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ДИХАННЯ

 

ГАЗООБМІН У ЛЕГЕНЯХ І ТКАНИНАХ

 

Кров, яка надходить до легень по системі малого кола кровообігу, містить мало кисню і багато вуглекислого газу. Обмін газів між кров’ю та повітрям, що надходить до легень, здійснюється шляхом їхньої дифузії через тоненькі стінки легеневих пухирців і кровоносних судин: кисень із повітря переходить у кров, а вуглекислий газ із крові — у легеневі пухирці. Дифузія кисню і вуглекислого газу продовжується доти, доки концентрація їхніх молекул по обидва боки оболонки не стане однаковою. Завдяки процесу дифузії кисень, що розчинився у крові, проникає в середину еритроцитів і з’єднується з гемоглобіном. Внаслідок цього утворюється нестійка сполука — оксигемоглобін. Збагачена киснем кров повертається до серця, а відтак направляється до всіх органів та тканин.

Коли кров надійде до капілярів і кисень почне переходити до тканин, відбувається розпад оксигемоглобіну на гемоглобін і кисень.

Обмін газів у тканинах здійснюється теж завдяки дифузії; при цьому кисень переходить із крові у тканини, а вуглекислий газ — із тканин у кров, і його концентрація у тканинах знижується.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.