Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ТРАВЛЕННЯ

 

ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ І ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ

 

Усі речовини, необхідні для життєдіяльності, організм отримує з їжею та водою. Сукупність процесів, які забезпечують механічну обробку їжі та її хімічне розщеплення на прості розчинні речовини, що надходять у кров і поглинаються з неї клітинами, називається травленням.

Харчові продукти складаються з поживних речовин — білків, жирів, вуглеводів, а також води, мінеральних солей та вітамінів.

У результаті хімічної обробки і засвоєння поживних речовин організм отримує будівельний матеріал для клітин і тканин, а також енергію, необхідну для здійснення всіх функцій організму.

До органів системи травлення відносять ротову порожнину, глотку, стравохід, шлунок, тонку і товсту кишки, слинні залози, печінку, підшлункову залозу.

Травна система виконує три важливі функції.

1) Секреторна функція: їжа зазнає хімічних перетворень завдяки травним сокам, які утворюють травні залози. В результаті цього білки, жири і вуглеводи розщеплюються до більш простих розчинних речовин, з яких в організмі утворюються нові, тільки йому властиві органічні сполуки.

2) Рухова функція: їжа пересувається по травному каналі і ретельно перемішується завдяки сильним скороченням м’язів стінок травного каналу — перистальтиці.

3) Всмоктувальна функція: у результаті травлення поживні речовини через слизову оболонку певних ділянок травного каналу всмоктуються в кров та лімфу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.