Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ВИДІЛЕННЯ

 

УТВОРЕННЯ СЕЧІ

 

У нирках сеча утворюється з плазми крові, яка надходить до них. Процес сечоутворення поділяється на два етапи: утворення первинної та вторинної (кінцевої) сечі.

Плазма крові під високим тиском профільтровується через стінки капілярів у ниркову капсулу. Стінки капілярів і ниркової капсули не пропускають клітин крові і великих молекул білків, зате через них проходять деякі речовини, розчинені у плазмі крові. Первинна сеча — це рідина, що утворилася в порожнині ниркової капсули.

З ниркової капсули первинна сеча надходить до ниркового канальця, тонкі стінки якого вбирають з неї воду і деякі розчинені у ній речовини, потрібні організму, і виділяють у неї шкідливі речовини. Необхідні організму речовини повертаються у кров через сітку капілярів, які обплітають нирковий канадець, а продукти кінцевого розпаду або непотрібні сполуки утворюють вторинну сечу.

Утворена сеча стікає до ниркової миски, а з неї сечоводами періодично (окремими порціями) надходить до сечового міхура.

У сечовому міхурі продовжується всмоктування води в кров. Коли міхур наповниться до певного об’єму, відбувається подразнення рецепторів стінки сечового міхура, що викликає рефлекторне скорочення його м’язів і розслаблення

м’язових потовщень, яке призводить до спорожнення сечового міхура, тобто до сечовиділення. Центр сечовиділення знаходиться у спинному мозку і контролюється нейронами головного мозку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.