Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

СИСТЕМА ОПОРИ ТА РУХУ

 

М’ЯЗИ, ЇХ БУДОВА ТА ФУНКЦІЇ

 

В організмі людини є три види м’язової тканини: скелетна, серцева та гладенька.

Гладенькі м’язи є у стінках кровоносних судин та у багатьох внутрішніх органах. Скелетні м’язи утворені великою кількістю м’язових волокон і забезпечують пересування людини у просторі.

Серцевий м’яз має велику кількість переплетінь та зв’язків між окремими волоконцями, що має велике значення для одночасного скорочення як пересердь, так і шлуночків. М’язи прикріплюються до кісток за допомогою сухожиль. Форма м’яза залежить від виконуваної ним функції.

Керує роботою м’язів нервова система. Нервові імпульси, які надходять до м’язів, викликають у них збудження, внаслідок чого м’яз скорочується.

Відповідно до рухів, які утворюють м’язи, їх поділяють на згиначі та розгиначі. Вони виконують піднімальну чи опускальну функції. Більшість рухів тулуба та кінцівок відбувається завдяки одночасному скороченню відразу декількох м’язів і розслабленню інших.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.