Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

РОЗВИТОК ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ

 

РОЗМНОЖЕННЯ В ОРГАНІЧНОМУ СВІТІ

 

Розмноженням називається процес відтворення особин для постійної заміни тих, що загинули від старості, хвороб або були знищені хижаками. Розрізняють безстатеве та статеве розмноження.

Для більшості тварин властиве статеве розмноження, у якому беруть участь дві особини — жіноча та чоловіча. їхні статеві залози виробляють особливі статеві клітини: яйцеклітини (у самок) і сперматозоїди (у самців).

Нові організми виникають внаслідок запліднення — злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Після проникнення сперматозоїда до яйцеклітини її поверхнева оболонка стає непроникною для інших сперматозоїдів. У ядрах чоловічої і жіночої статевих клітин знаходиться половина набору хромосом, характерних для даного виду. Під час злиття яйцеклітини і сперматозоїда їхні хромосомні набори об’єднуються, отже — у майбутньому організмі поєднується спадкові ознаки обох батьків.

Чоловічі статеві залози — сім’яники розташовані в мошонці. У сім’яниках утворюються сперматозоїди і чоловічі статеві гормони, що впливають на виникнення вторинних статевих ознак чоловічого організму. Від сім’яників відходять сім’явивідні протоки, які впадають у сечовипускний канал — вивідну протоку для сечі та сім’яної рідини.

Жіночі статеві органи — яєчники розташовані в черевній порожнині. У яєчниках утворюються яйцеклітини і жіночі статеві гормони, що впливають на формування вторинних статевих ознак, властивих жіночому організму. До яєчників підходять маткові труби, по яких зріла яйцеклітина з яєчника пересувається до матки — мішковидного м’язевого органа, який зсередини вистелений слизовою оболонкою, багатою на кровоносні судини. Вхід до матки називається піхвою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.