Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

РОЗВИТОК ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ

 

ВАГІТНІСТЬ. РОЗВИТОК ЗАРОДКА І ПЛОДУ

 

Після запліднення яйцеклітина починає просуватися по матковій трубі; одночасно з цим відбувається процес клітинного поділу, внаслідок чого яйцеклітина перетворюється у багатоклітинний зародок. Потрапивши через 4-5 днів до порожнини матки, зародок проникає в її слизову оболонку. Із зародкових оболонок та кровоносних судин слизової матки утворюється плацента, через яку зародок отримує з організму матері поживні речовини і кисень та звільняється від вуглекислого газу і непотрібних продуктів обміну речовин. Через декілька тижнів плацента відокремлюється від зародка і залишається зв’язаною з ним лише пупковим канатиком, або пуповиною, через яку проходять кровоносні судини, що несуть кров в обох напрямках. Судини пуповини — частина кровоносної системи зародка. Кров матері ніколи не змішується з кров’ю зародка.

На 4-й тиждень у зародка з’являються зачатки кінцівок, вух, очей, носа. Трохи пізніше починає пульсувати серце, розвиваються верхні і нижні кінцівки. На 7-8-ому тижні формується структура тіла; розрізняються грудна клітка, живіт, голова, ніс, очі, вуха, пальці на руках і ногах. З цього моменту розвитку зародок називається плодом.

Вагітність жінки триває в середньому 280 діб і закінчується народженням дитини.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.