Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ

 

ЗНАЧЕННЯ ОРГАНІВ ЧУТТІВ. ВИДИ ВІДЧУТТІВ

 

Усі відомості про навколишній світ ми одержуємо за допомогою аналізаторів. Аналізатор (орган чуттів) — це система чутливих нервових утворень, що сприймають подразнення, які діють на людину. Розрізняють зоровий, слуховий, смаковий, нюховий, шкірний та інші аналізатори.

Аналізатори здійснюють процеси сприйняття та обробки інформації. Будь-який аналізатор складається з трьох основних ланок: рецепторів (периферійна сприймаюча ланка), нервових шляхів (провідникова ланка) та мозкових центрів (центральна обробна ланка).

Кожна ділянка тіла містить декілька видів рецепторів, завдяки чому у нас виникають не окремі відчуття, а їх цілісні комбінації. Таким чином, різні аналізатори працюють у тісній взаємодії один з одним.

Нервові шляхи від окремих аналізаторів направляються у визначені центри, розташовані у спинному і головному мозку. Вищі відділи аналізаторів розташовані в корі великих півкуль, причому кожен із них займає визначену зону. У лобовій, тім’яній і скроневій зонах кори виділяють особливі ділянки — асоціативні зони, що забезпечують встановлення тісної взаємодії між усіма аналізаторами і беруть участь у процесах сприйняття образів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.