Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ

 

ОКО ТА ЗІР

 

У пізнанні зовнішнього світу основну роль відіграє зір: за допомогою зорового аналізатора людина отримує основну кількість інформації.

Орган зору людини — око. Брови, повіки, вії, сльози служать для захисту очей від ушкоджень. Око має форму кулі і тому називається очним яблуком. Завдяки такій формі око може вільно рухатися у порожнині кісткової заглибини — очниці. Рух ока відбувається внаслідок скорочень шести очних м’язів.

Зовні око покрите білою щільною білковою оболонкою, яка спереду з’єднується з прозорою оболонкою — рогівкою. Судинна оболонка ока пронизана великою кількістю кровоносних судин, які постачають очам кров. Внутрішня поверхня судинної оболонки містить тонкий шар барвної рідини — чорний пігмент, який поглинає світлові промені. Попереду судинна оболонка переходить у райдужну, в центрі якої знаходиться круглий отвір — зіниця, що розширюється або звужується залежно від освітленості.

Внутрішня стінка очного яблука вистелена дуже тонкою оболонкою — сітківкою. У ній розташовані чутливі до світла клітини — зорові рецептори, в яких енергія світлових променів, що потрапляють в око, перетворюється у процес нервового збудження. Нервові імпульси по волокнах зорового нерва надходять до мозку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.