Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ

 

ОКО ТА ЗІР

 

У пізнанні зовнішнього світу основну роль відіграє зір: за допомогою зорового аналізатора людина отримує основну кількість інформації.

Орган зору людини — око. Брови, повіки, вії, сльози служать для захисту очей від ушкоджень. Око має форму кулі і тому називається очним яблуком. Завдяки такій формі око може вільно рухатися у порожнині кісткової заглибини — очниці. Рух ока відбувається внаслідок скорочень шести очних м’язів.

Зовні око покрите білою щільною білковою оболонкою, яка спереду з’єднується з прозорою оболонкою — рогівкою. Судинна оболонка ока пронизана великою кількістю кровоносних судин, які постачають очам кров. Внутрішня поверхня судинної оболонки містить тонкий шар барвної рідини — чорний пігмент, який поглинає світлові промені. Попереду судинна оболонка переходить у райдужну, в центрі якої знаходиться круглий отвір — зіниця, що розширюється або звужується залежно від освітленості.

Внутрішня стінка очного яблука вистелена дуже тонкою оболонкою — сітківкою. У ній розташовані чутливі до світла клітини — зорові рецептори, в яких енергія світлових променів, що потрапляють в око, перетворюється у процес нервового збудження. Нервові імпульси по волокнах зорового нерва надходять до мозку.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.