Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ОРГАНИ ЧУТТІВ ТА СПРИЙНЯТТЯ

 

ЗОРОВЕ СПРИЙНЯТТЯ

 

У зоровому сприйнятті беруть участь обидві півкулі головного мозку, кожна з яких отримує інформацію як від правого, так і від лівого ока. Завдяки цьому у нас стереоскопічний зір, що дозволяє сприймати предмети в об’ємному зображенні й оцінювати їхню відносну віддаленість у просторі.

При початковому ознайомленні з предметами очі обов’язково рухаються, виділяючи ознаки предметів, співвідношення між ними і т. д.; сформовані цілісні образи передаються на збереження в пам’ять. Для сприйняття вже відомих предметів рух очей необов’язковий; ми впізнаємо знайомий зоровий образ лише за окремими його ознаками, відтворюючи відсутнє у пам’яті.

Однією з важливих характеристик є гострота зору, що визначає граничну здатність ока розрізняти дрібні деталі предметів. Порушення зору, що зустрічаються найчастіше, — це короткозорість та далекозорість, які пов’язані або з визначеною формою очного яблука, або зі зміною кривизни кришталика.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.