Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ПОВЕДІНКА ТА ПСИХІКА

 

ПОТРЕБИ. ПОВЕДІНКА. ПСИХІКА

 

Нормальна життєдіяльність організму можлива лише за умови підтримання постійного складу внутрішнього середовища. Організм безперервно регулює нестачу або надлишок поживних речовин, мінеральних солей та інших сполук. Нестача будь-чого, необхідного для підтримки життя і розвитку, викликає особливий стан організму, який називається потребою.

Потреби — це основна рушійна сила нашої поведінки, це внутрішні стимули, мотиви нашої діяльності. Виділяють фізіологічні та соціальні потреби. Фізіологічні потреби пов’язані із забезпеченням життєдіяльності організму (потреба в їжі, воді, повітрі, постійному русі, збереженні тепла і т. д.). Соціальні потреби пов’язані з поведінкою людини в суспільстві (потреба вчитися, працювати, спілкуватися, потреба у творчості та ін.).

У будь-який момент часу переважає тільки одна якась потреба, а інші знаходяться в певній залежності. Наша поведінка завжди спрямована на задоволення цієї основної потреби, тобто є цілеспрямованою.

Будь-яка діяльність, спрямована на задоволення потреби, супроводжується багатьма різними психічними процесами. Психіка — це внутрішній світ людини, її відчуття та сприйняття, пам’ять та уява, мислення та фантазії, почуття та воля. Психіка — це своєрідний, неповторний світ, що існує у мозку конкретної людини; вона формується під впливом суспільства, його ідеології та культури. На основі різних потреб у людини виникають певні психічні стани — власні уявлення, образи, поняття, почуття, думки, емоції і т. д.

Поведінка — це складний комплекс пристосувальних рухових актів, спрямованих на задоволення в організмі потреби, що виникла. Поведінка людини — це взаємодія психічних та фізіологічних процесів. Вона утворюється зі спадково закріплених реакцій і широкого набору звичок, навиків, набутих протягом життя у процесі навчання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.