Біологія - універсальний довідник

ЛЮДИНА

 

ПОВЕДІНКА ТА ПСИХІКА

 

ПРИСТОСУВАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР ПОВЕДІНКИ

 

Для нормального існування організму у мінливому зовнішньому середовищі потрібно вчасно змінювати свою поведінку, пристосовуючи її до конкретних умов.

Уміння керувати своєю поведінкою, вчасно її змінювати, а іноді і повністю стримувати ті чи інші поведінковій реакції — одна з важливих рис вихованої людини.

Розрізняють безумовне гальмування (коли безумовний орієнтувальний рефлекс гальмує відповідна поведінка) і умовне гальмування (коли відбувається поступове згасання умовного рефлексу внаслідок його непідкріплення безумовним подразником). Ті умовні рефлекси і навики, що перестають мати для людини життєво важливе значення або не підкріплюються, згасають. Замість них у процесі навчання виробляються інші форми поведінки (умовні рефлекси), які краще пристосовують організм людини до умов навколишнього середовища.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.