Біологія - універсальний довідник

ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ

 

ОСНОВИ ЦИТОЛОГІЇ

 

ХІМІЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ КЛІТИНИ

 

Більшість організмів мають клітинну будову. Клітина є структурною і функціональною одиницею живого. їй притаманні всі ознаки і функції живих організмів: обмін речовин та енергії, ріст, розмноження, саморегуляція. Клітини різні за формою, розмірами, функціями, типом обміну речовин. Однак між клітинами є багато спільного. Всі вони мають однаковий хімічний склад і загальний план будови.

Хімічний склад. З усіх відомих хімічних елементів у живих організмів зустрічаються близько 60. Ці елементи називають біогенами. Їх можна розділити на три групи.

1. Макроелементи (1-98% всього складу): О, С, Н, N, Р, Са.

2. Мікроелементи (0,01-1%): S, К, Nа, Сl, Мg, Fе.

3. Ультрамікроелементи (менше 0,01% або сліди): Мn, І, Вr, F, Zn, Сu, В та ін.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.