Біологія - універсальний довідник

ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ

 

ОСНОВИ ЦИТОЛОГІЇ

 

НЕОРГАНІЧНІ РЕЧОВИНИ

 

Найважливішою неорганічною речовиною є вода. Вміст її у клітинах — від 60 до 98% . Це залежить від типу клітин, інтенсивності обміну речовин. Вода є універсальним розчинником; визначає об’єм і тургор клітин і тканин; є середовищем, де проходять хімічні реакції; каталізатором; речовиною, що бере участь у всіх реакціях гідролізу. Вона утворює внутрішнє середовище організму, структурує клітину, бере участь у процесах терморегуляції.

Мінеральні речовини у клітинах перебувають у вигляді іонів. Вони утворюють кислу або лужну реакцію середовища (Н+, НРО42-, НСO3- , Сl-); активізують діяльність ферментів (Мn2-, Zn2+, Cu2+); сприяють передачі нервових імпульсів і збудженню клітини (Nа+, К+); беруть участь у процесах згортання крові (Са2-); входять до складу хлорофілу (Mg2+); гормонів тироксину (І) та інсуліну (Zп2+); гемоглобіну крові (Fе2+), кісток (Са2+) і т. д.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити