Біологія - універсальний довідник

ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ

 

ОСНОВИ ЦИТОЛОГІЇ

 

НЕОРГАНІЧНІ РЕЧОВИНИ

 

Найважливішою неорганічною речовиною є вода. Вміст її у клітинах — від 60 до 98% . Це залежить від типу клітин, інтенсивності обміну речовин. Вода є універсальним розчинником; визначає об’єм і тургор клітин і тканин; є середовищем, де проходять хімічні реакції; каталізатором; речовиною, що бере участь у всіх реакціях гідролізу. Вона утворює внутрішнє середовище організму, структурує клітину, бере участь у процесах терморегуляції.

Мінеральні речовини у клітинах перебувають у вигляді іонів. Вони утворюють кислу або лужну реакцію середовища (Н+, НРО42-, НСO3- , Сl-); активізують діяльність ферментів (Мn2-, Zn2+, Cu2+); сприяють передачі нервових імпульсів і збудженню клітини (Nа+, К+); беруть участь у процесах згортання крові (Са2-); входять до складу хлорофілу (Mg2+); гормонів тироксину (І) та інсуліну (Zп2+); гемоглобіну крові (Fе2+), кісток (Са2+) і т. д.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.