Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Біологія - універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

 

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

 

ДВОДОЛЬНІ РОЗДІЛЬНОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА РОЗОЦВІТІ

 

Загальні ознаки. Квітка правильна, з подвійною оцвітиною. Чашечка складається з 5 чашолистків, але іноді можуть бути ще й додаткові 5, так зване підчашшя (наприклад, суниця). Віночок роздільнопелюстковий із 5 пелюсток. Тичинок багато, але кількість кратна п’яти, і в декількох колах. Маточок теж багато, та іноді всього 5, 2 і навіть 1 (вишня, слива). Зав’язі верхні. Формулу квітки вишні можна представити так:

Суниці:

(тут — знак особливо великої кількості).

Можуть бути і дещо інші варіанти. Суцвіття дуже різноманітні. Плоди бувають сухі (багатогорішки) і соковиті. Наведемо приклади плодів: багатогорішки (гравілат, гусяча лапка); кістянка (вишня, слива, черемшина); суничина (стає соковитим квітколоже; полуниця); яблуко (яблуня, груша, айва).

Серед розоцвітих є багаторічні трави, чагарники і дерева. Листки прості, трійчасті або непарноперисті з прилистками. Багато з них мають шипи або колючки.

Екологія і географія розоцвітих. У родині нараховують 100 родів і 3000 видів. Розоцвіті широко поширені, але, в основному, поза тропічними країнами. В сухих областях ростуть порівняно мало. Лише деякі серед розоцвітих — бур’яни.

Плодово-ягідні розоцвіті. У цій родині дуже багато цінних плодових дерев і чагарників. Особливу роль відіграє яблуня. Виведено не менше 20 000 сортів (понад 40 сортів вивів І. В. Мічурін). Культивується, головним чином, у помірних районах. Груша — більш теплолюбна; ще більш теплолюбна айва. Це так звані зерняткові культури (всередині іноді можна виявити п’ять гнізд із двома насінинами в кожному). Кісточкові культури — вишня, слива, черешня, персик, абрикос, мигдаль. Ягідні культури — малина, ожина, суниця (полуниця).

Декоративні рослини. Тут, насамперед, знамениті троянди. Квітки троянди — «махрові», тобто тичинки перетворилися в пелюстки, тому їх така велика кількість. Виведено 25 000 сортів троянд. Численні дикоростучі види шипшини — дикої троянди. Як декоративні чагарники розводять глід, спірею та ін.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.